دوستان

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


در اخبار محیط زیست منتشر شد: اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تهران افتتاح می شود!

به گزارش ایرانتریپس به نقل از مهر در روز جمعه 29 ام دی ماه مصادف با روز هوای پاک، اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی پایتخت به همت شهرداری منطقه  ی ۱۱ با حضور مدیران شهری به بهره برداری خواهد رسید.

نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با اعلام این خبر خوشحال کننده گفت: بخشی از حصار ناصری، طهران قدیم و بسیاری از آثار و ابنیه ی تاریخی شهر تهران که بیانگر هویت، معماری، هنر و تاریخ پایتخت ایران هستند در محدوده ی منطقه ۱۱ قرار گرفته اند. ایشان توجه به حوزه ی گردشگری، حفظ میراث فرهنگی و نیز بستر سازی برای رونق این مهم را در اولویت برنامه های شهرداری منطقه ی ۱۱ دانست.

میدان تاریخی حسن آباد تهران در منطقه 11

میدان تاریخی حسن آباد تهران در منطقه 11

آبادیان در ادامه گفت: در همین راستا برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با ۲۹ دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.

به گفته شهردار منطقه ی 11 تهران، پیش از این ۴ مسیر گردشگری در منطقه ی ۱۱ طراحی شده بود؛ اما این نخستین بار است که در شهر تهران گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تعریف می شود .

آبادیان در ادامه ی سخنان خود به دیگر پروژه های گردشگری در منطقه هم اشاره کرد و گفت: طی ماههای آینده در این محدوده تورهای گردشگری برگزار خواهیم کرد و تلاش ما این است که امسال با بهبود خدمات، تورهای گردشگری را با مزیّت بیشتری نسبت به سالهای قبل برگزار کنیم. ما قصد داریم شرایط بازدید شهروندان از مکانهای تاریخی را تسهیل بخشیم.

در آخر باید گفت اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی شهر تهران شامل بازدید از میدان تاریخی حسن آباد، موزه ی ثبت احوال، خانه و موزه ی مقدم، خانه ی پروفسور عدل، موزه ی قرآن کریم، میدان حر و خانه ی تیمور تاش (موزه ی جنگ ) می شود.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها