دوستان

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: برای اشتغال در حوزه صنایع دستی کشور باید در خارج از کشور بازاریابی شود.

به گزارش ایسنا، سیدابوالفضل رضوی در حاشیه همایش حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برای اشتغال در حوزه صنایع دستی، باید هم در خارج از کشور بازاریابی شود و هم داخل کشور معرفی شود که با توجه به مشکل آبی که در کشور وجود دارد، این نوع اشتغال نیاز به مصرف چندان آب ندارد.

وی ادامه داد: در بحث تولید لباس و یا فرآوری صنایع معدنی می توان اشتغال زایی قابل توجهی را ایجاد کرد؛ چراکه ایجاد اشتغال در بخش ها هزینه کمتری نسبت به سایر صنایع دارد.

وی با اشاره به اقداماتی که در راستای مهاجرت معکوس به روستاها انجام شده است، افزود: ایجاد مجمع های آموزشی یکی از این اقدامات است؛ چرا که روستائیان با داشتن دغدغه آینده فرزندان شان از نظر تحصیلی است چراکه بعد از تحصیل در مقطعی امکان ادامه تحصیل برای فرزندان آنان نبود که با ایجاد مجتمع های آموزشی جلوی مهاجرت از روستاها به شهرها گرفته شد.

رضوی خاطرنشان کرد: در بحث درمان نیز مشکلات روستائیان با ایجاد مجمتع های درمانی، برطرف شد و فرصت خوبی هم برای ایجاد اشتغال در روستاها به وجود آمده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به مقاوم سازی مساکن روستایی، یادآور شد: بیش از 5 میلیون واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد که قریب به 60 درصد این خانه ها مقاوم سازی شده و 40 درصد آن باقی مانده است و بنیاد مسکن در این بخش خوب عمل کرده و باید بتوانیم اعتبارات این بخش را به 400 هزار میلیارد تومان برسانیم.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها