دوستان

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


مروارید سبز ارسنجان یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان ارسنجان استان فارس، تک درختی تنها است که به دلیل استقامتش برای حیات بر روی یک قطعه سنگ بزرگ به این نام شهرت یافته است.

ارسنجان (به پارسی میانه: ارسنگان) یکی از شهرهای استان فارس است و در فاصله صد و بیست کیلومتری شمال شرقی شیراز قرار دارد. مروارید سبز در ۴ کیلومتری شمال غرب (شمال جغرافیایی) شهرستان ارسنجان واقع شده است که به صورت درخت بنه خودرو بر روی صخره ای عظیم مکعبی شکلی قرار دارد درحالی که تا فاصله چند کیلومتری آن درخت دیگری حتی بر سطح زمین وجود ندارد و اطراف آن را بیابان خشک و بی آب و علف قرار دارد!

ارتفاع تخته سنگ تقریباً ۶ متر و ارتفاع درختی که بر فراز آن قرار دارد حدود ۵ متر است که در مجموع ارتفاع این پدیده ی شگفت انگیز بیش از یازده متر است.

نکتهٔ جالب ماجرا در این است که این درخت برای رساندن ریشه های خود به خاک، صخره را در چندین قسمت شکافته و توانسته به مرور ریشه خود را به زمین متصل کند. به همین دلیل این درخت به صبور بودن معروف است.

مرواررید سبز ارسنجان

مرواررید سبز ارسنجان

ارسنجان شهری است که اطراف آن را جنگل های سرسبز بناب و کوه های زیبا و سربلند با مناظر حیرت آور احاطه کرده است و به علت کانال کشی آب در این جنگل ها در تمام فصول سال آب جنگل جاری است و به همین علت تفرجگاه مناسبی برای علاقه مندان و گردشگران است.

از جمله درختانی که در این جنگل وجود دارد می توان به درختانی چون درختان انجیر کوهی، بلوط و گز اشاره کرد. در این منطقه گیاهان دارویی چون جا شیر، آویشن، کنگر، قارچ کوهی، بن سرخ، پونه، نعنای وحشی، زعفران و گل یخ وجود دارد.

این درخت بدون شک می توان گفت یکی از جاذبه های مهم و جالب گردشگری شهرستان ارسنجان است. طبیعت اطراف مروارید سبز بسیار زیبا و سکوت آن مثال زدنی است. این درخت به عنوان عجیب ترین درخت ایران شناخته شده است.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها