دوستان

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


کاشی ماندگار سر در خانه “پروفسور محسن هشترودی” ریاضی دان معاصر ایرانی نصب شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فریبا هشترودی دختر پروفسور محسن هشترودی در حاشیه نصب این کاشی که صبح امروز (چهارشنبه 20 دی) انجام شد، گفت: «به دنبال تأسیس انستیتوی علمی پروفسور هشترودی هستیم، بنابراین نصب “کاشی ماندگار” بر سردر منزل استاد می تواند مقدمه خوبی برای تأسیس این انستیتو باشد.»

به گفته ی او فردا (پنجشنبه 21 دی) نیز نشست بازخوانی اندیشه های پروفسور هشترودی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران برگزار می شود.

هشترودی افزود: «پروفسور هشترودی عمر گرانمایه خود را صرف تعلیم و تربیت و آموزش و پژوهش کرد و شاگردان بسیاری را تربیت کرد و خانه استاد همیشه محل آمد و شد شاگردان و دوستان او و مکانی برای برگزاری مجالس علمی و آموزشی بود و خوشحالم که امروز “کاشی ماندگار” بر سردر منزل استاد نصب می شود.»

او همچنین با اشاره به تلاش برای تألیف کتاب خاطرات پدرش نیز گفت: «این کار را شروع کردم و در این کتاب زندگینامه و خاطرات پروفسور هشترودی در مصاحبه با دوستان، شاگردان و همکاران او گردآوری می شود و امیدوارم بتوانم سال آینده آن را به چاپ برسانم.»

سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این مراسم گفت: «با نصب “کاشی ماندگار” بر سردر منزل پروفسور هشترودی در حقیقت از مقام علمی، آموزشی و پژوهشی این ریاضی دان برجسته تجلیل می شود. ویژگی و امتیاز “کاشی ماندگار” این است که در این طرح از مقام علمی و فرهنگی مفاخر و اندیشمندان معاصر تجلیل می شود و برخی از این مفاخر در دوران حیات هستند که از آن ها تجلیل به عمل آمده است.

براساس این گزارش؛ پروفسور محسن هشترودی متولد 22 دی 1286 در تبریز است که از او به عنوان نامدارترین ریاضی دان معاصر ایران نام برده می شود و از جمله سوابق علمی و آموزشی او می توان به استادی دانشسرای علمی، ریاست دانشگاه تبریز و ریاست دانشکده علوم دانشگاه تهران اشاره کرد. «کاشی ماندگار» طرحی است که به کنوانسیون 2033 برای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس برمی گردد و از آن به عنوان گنجینه زندگی بشری نام برده می شود. این طرح از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرایی می شود.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها